Розповідаю, як встановити найпопулярніший браузер Google Chrome в системі Ubuntu без зайвих рухів та маніпуляцій з репозиторієм. Також піднімемо питання своєчасного оновлення програмного забезпечення в цілому та Google Chrome зокрема. Як оновити софт на вимогу користувача через застосунок «Оновлення Програм» або примусово засобами терміналу.
Арістотель стверджував: «звичка — то друга натура». І вкотре я переконуюсь у цій простій істині. Windows користувачі, що лише починають освоювати Linux системи, постійно шукають схожість та аналогії, вперто не бажають використовувати термінал, чіпляючись за GUI (графічний інтерфейс). Ну що ж, допоможемо новачкам :). А для тих, хто хоче заглянути під капот, даю готовий список консольних команд.
Продовжуємо роботу з віртуальною машиною VirtualBox. «Гостьові Доповнення» вже встановлено, і цього разу ми розглянемо налаштування спільних тек для обміну файлами між хост машиною та гостьовою операційною системою. Інструмент не залежить від якоїсь конкретної зв'язки систем та реалізує єдиний інтерфейс налаштувань. Для прикладу ми взяли Ubuntu і Windows 7, хоча це й не принципово.
Продовжуємо знайомитися з віртуальною машиною VirtualBox. Дізнаємося, що таке гостьові доповнення і для чого вони слугують. Або як налаштувати повноекранний режим, задати роздільну здатність, використати спільний буфер обміну, визначити загальні теки та отримати доступ до зовнішніх носіїв. І все це стане доступним після швидкої інсталяції VirtualBox Guest Additions.
Просте та практичне застосування віртуальної машини VirtualBox на базі хост машини Ubuntu і гостьової операційної системи Windows 7. Покрокова інсталяція та налаштування системи віртуалізації. Кілька слів про апаратні ресурси та ліміти — дисковий простір, оперативна пам'ять, GPU, CPU і, звісно ж, про мережу. Одним словом, перше знайомство з VirtualBox без зайвої теорії.