Як встановити та оновити Google Chrome в Ubuntu

Доволі тривіальна задача викликає чималий інтерес у користувачів системи Ubuntu. Річ у тім, що по замовчуванню дані про Google Chrome не містяться в репозиторію, як відомості про деякі інші браузери, наприклад, той же FireFox, Opera чи Chromium. Простіше кажучи, встановити браузер через Ubuntu Software без додаткових маніпуляцій не вийде. Мало хто з новачків бажає заморочуватися терміналом і щось міняти, вірогідніше за все користувач просто зайде на офіційний сайт https://www.google.com/intl/uk/chrome/ і завантажить deb пакунок.

Автоматично буде визначено вашу операційну систему, архітектуру і запропонується до завантаження актуальна стабільна версія, що включає українську мову по замовчування. Що ж, завантажуємо і запускаємо файл через менеджер пакетів. У моєму випадку — це «google-chrome-stable_current_amd64.deb». Ну а далі одним кліком встановлюємо софт.

Snap Chrome Stable

Оновлення. Після інсталяції Google Chrome в репозиторій буде внесено необхідні дані. Тож Ubuntu самостійно відстежуватиме наявність оновлень та періодично пропонуватиме встановити їх. Ви також можете запустити «Оновлення Програм» коли заманеться і виконати апдейт.

Ubuntu:оновлення програм

Якщо з якихось причин тривалий час не проводити запропоновані оновлення, браузер почне сповіщати про необхідність оновитися (спочатку жовтим надписом, а далі й червоним у правому верхньому меню). Перехід за посилання та повторне завантаження deb пакунку не призведе до очікуваного результату, адже у вас вже встановлено Google Chrome і вилучати його кожен раз та заново інсталювати звісно ж не потрібно.

Google Chrome update

Для ручного оновлення запустіть термінал (Ctrl+t) і виконайте команду $ sudo apt-get install google-chrome-stable.

apt-get install google-chrome-stable
2023-02-25   1904