2370

Диспетчер пристроїв в Ubuntu чи набір консольних команд, щоб дізнатись все про залізо

Арістотель стверджував: «звичка — то друга натура». І вкотре я переконуюсь у цій простій істині. Windows користувачі, що лише починають освоювати Linux системи, постійно шукають схожість та аналогії, вперто не бажають використовувати термінал, чіпляючись за GUI (графічний інтерфейс). Ну що ж, допоможемо новачкам :). А для тих, хто хоче заглянути під капот, даю готовий список консольних команд.
   532

SSH демон (sshd) або як подбати про безпеку сервера

Я розпочинаю цикл статей «мій сервер — моя цифрова фортеця». Очевидно, що мова йтиме про безпеку веб-серверів. В першому огляді ми зупинимося на фундаментальних аспектах щойно запущеної системи Ubuntu Server. Поговоримо про своєчасний update & upgrade, налаштуємо sshd демон, познайомимося з фільтром пакетів fail2ban, розберемося з ключами та застосуємо кілька цікавих прийомів.
   691

SSL сертифікати для налаштування HTTPS протоколу. Що воно таке і з чим його їдять?

Мова піде про SSL сертифікати для сайтів, як інструмент налаштування розширеного та захищеного протоколу HTTPS. Яка ситуація станом на сьогодні: SSL — рекомендовано чи необхідно? Піднімемо основні питання — що таке SSL сертифікат, як за типом поділяються сертифікати. Розповімо про безкоштовний Let's Encrypt та дорогі EV SSL вартістю кількасот доларів США. А ще про SEO, браузери та траст.
2022-08-21
   812

Симетричне шифрування GPG в різних операційних системах

Спробуємо однозначно відповісти на питання, як дуже просто та надійно зашифрувати дані/файли. Чому варто використовувати саме GPG (GNU Privacy Guard), а не встановлювати звичайні паролі на архіви. Чим відрізняється симетричне та асиметричне шифрування. А чи потрібно генерувати власні ключі, чи можна обійтись лише гаслом на файл? А як щодо кросплатформності та надійності ...?
   667

Хмарне сховище Google Диск в файловій системі Ubuntu

Кілька слів про найпопулярніше у світі хмарне сховище Google Disk. Що отримує користувач у базовій безкоштовній версії: обсяг пам’яті, доступ, терміни зберігання. Відмінності платного тарифу, та кому він буде цікавий. І на завершення долучаємо «Google Диск» до операційної системи Ubuntu та працюємо з даними у звичайній файловій системі.
2022-04-21