Гостьові доповнення в VirtualBox

В попередньому огляді ми познайомилися з віртуальною машиною VirtualBox на прикладі операційних систем Ubuntu (хост машина) та Windows 7 (гостьова система). Цього разу мова піде про гостьові доповнення VirtualBox (Guest Additions). Що це таке і для чого вони потрібні? По суті це набір драйверів і системних програм, що інсталюються в гостьовій системі і значною мірою розширюють її можливості. Наприклад, тонке налаштування мережі, використання спільних тек доступу чи зовнішніх носіїв, керування роздільною здатністю та повноекранним режимом, єдиний буфер обміну тощо.

Як встановити Guest Additions

Запускаємо гостьову операційну систему (в нашому випадку це Windows 7). Обираємо в меню Пристрої => Встановити гостьові доповнення. Якщо доповнення не завантажувались заздалегідь, система запропонує зробити це прямо зараз, тиснемо кнопку «Завантажити».

VirtualBox Guest Additions

Після завантаження необхідно змонтувати образ, тиснемо на кнопку «Змонтувати». Тепер можна відкрити «Мій комп'ютер» та запустити щойно змонтований оптичний диск «VirtualBox Guest Additions». Якщо не спрацював автозапуск, запустіть файл інсталяції в ручному режимі.

VirtualBox Guest Additions Disk

Далі слідуємо стандартній процедурі інсталяції. В процесі відбудеться запит на додаткове встановлення програмного забезпечення від Оracle, підтверджуємо дію та перезапускаємо систему.

VirtualBox Oracle
2022-12-19   704