FastVPS — сервер за ціною горнятка кави?

Доволі часто нам стає тісно в межах звичайного хостингу. Причини можуть бути різні: не вистачає ресурсів, відсутні потрібні технології, перезавантажені сервери, як наслідок сповільнена робота сайту та низький аптайм. А іноді просто збирається стільки хостинг акаунтів (власних і клієнтських), що виникає бажання зібрати усіх в одному місці і суттєво зекономити на щомісячних рахунках. Найдешевший спосіб вирішити усі ці питання — придбати VPS сервер.

VPS (Virtual Private Server) — віртуальний приватний сервер, повноцінна заміна виділеного сервера (Dedicated Server). Програмно нічим не відрізняється від звичайного — повний набір апаратних ресурсів та абсолютний root доступ до інстальованої операційної системи. VPS — ніщо інше, як програмно відокремлена частина від потужного сервера, що власне і ділиться на певну кількість менших віртуальних серверів засобами системи віртуалізації. Сучасні, відшліфовані до досконалості за довгі роки технології віртуалізації OpenVZ, KVM і Hyper-V стовідсотково та гарантовано забезпечують клієнта виділеними ресурсами. На відміну від shared хостингу, де тисячі клієнтів розривають потужності веб-сервера, а проблеми з навантаженням сусіда одразу відбиваються на роботі усіх інших, VPS не ділить виділені вам ресурси ні з ким більше. Все, що заявлено — усе ваше!

Сьогодні я хочу зупинитися на конкретному провайдері FastVPS. Можете розглядати цей допис, як пряму рекламу чи добру рекомендацію. Саме так, рекомендацію! Адже цей блог і півсотні інших моїх сайтів розташовані власне на віртуальних серверах FastVPS. І коштує це мені 29,9€ в рік (2,5€/місяць).

FastVPS price

Так що ж це за сервери за ціною горнятка кави? Давайте знайомитись:

FastVPS — найпопулярніший провайдер в сегменті недорогих VPS/VDS серверів з власним дата-центром в Естонії та з орендованими потужностями в інших країнах (Німеччина, США, Фінляндія). Компанія працює з 2006 року та має представництво в Україні, офіс знаходиться у Вінниці. Провайдер максимально клієнтоорієнтований та адаптований під український ринок. Багатоканальні безкоштовні телефонні лінії , україномовна підтримка з блискавичним реагуванням, робота з юридичними особами, чимало програм лояльності та дуже гнучка цінова політика. Завжди можна розпочати з найменшого тарифного плану, не переплачуючи за надлишкові потужності. І у разі потреби, коли улюблений проект виросте, змінити тариф на більш потужний в межах обраної лінійки.

Вибір локації. Оптимальним рішенням для українських сайтів я вважаю естонські та німецькі сервери. Естонські трішечки дешевші, німецькі іноді мають кращий ping, але коштують дорожче. Обидві локації добре підходять для України. До прикладу, сайт HW.in.ua розташований в Естонії, і це жодним чином ні на що не впливає. Швидко працює, добре індексується пошуковими системами, легко просувається в плані SEO. Якби я не згадав про Естонію, навряд хтось би здогадався, що «сидить» зараз не на українському сервері :). Відгук реального робочого сервера під навантаженням (Естонія) можна перевірити командою ping 5.101.121.150 у терміналі.

Апаратне забезпечення. Основа платформа Dell, процесори Intel® Xeon/AMD EPYC™, швидкісні SSD/NVMe накопичувачі в RAID масиві, ECC пам’ять, підтримка віртуалізації OpenVZ, KVM, Hyper-V та власної розробки Fast Cloud System. Кожен сервер має окрему IP адресу IPv4, вартість якої входить в тарифний план. Додаткові IP адреси оплачуються окремо.

Програмне забезпечення. Я розглядаю VPS у якості веб-сервера, тож звичною для мене буде OpenVZ з автоматичною інсталяцію серверної Ubuntu, CentOS, Debian (інші дистрибутиви слід попередньо уточняти). У якості безкоштовної панелі адміністрування на вибір клієнта пропонується або власна веб-панель Fastpanel, або ISPmanager. Але ніщо не заважає власноруч інсталювати будь-яку іншу. До прикладу, я недавно розповідав як встановити популярні безкоштовні веб-панелі ISPConfig та PhpMyAdmin на Ubuntu сервері ось тут. Засобами адмінки адміністратор може власноруч перевстановити систему, увійти в режим відновлення, виконати програмне перезавантаження (Ctrl+Alt+Del) чи змінити root пароль.

Технічна підтримка та бекапи. Швидке реагування завжди вважалось родзинкою FastVPS. Середній час очікування відповіді — 5 хвилин. Окрім класичної тікет-системи надається допомога в месенджерах. Для України працюють безкоштовні телефонні лінії, але не цілодобово (з 09:00 до 01:00). Автоматичне резервне копіювання передбачено для кожного VPS. Накопичувачі SSD навіть для найдешевшого сервера зібрані в RAID масив (режим дублювання даних на два накопичувача одночасно). За окрему плату можна докупити місце для бекапів та налаштувати систему резервного копіювання під себе.

Програма лояльності. FastVPS постійно проводить різноманітні акції, пропонуючи суттєві знижки і на без того дешеві, в доброму сенсі слова, послуги. Наприклад, на цей час діє 20% знижка для юридичних осіб України. Як варіант, можна розмістити публікацію на сторінках свого блогу чи сайту, на кшталт цієї і отримати індивідуальну знижку. Одночасно працює реферальна програма, що дозволяє отримувати одноразову винагороду або відсоткові нарахування від кожного залученого клієнта.

P.S. Я вкотре промоніторив ринок України, проаналізував ціни понад десяти відомих наших провайдерів, що надають послуги VPS. І з певністю можу сказати, FastVPS — це найдешевші сервери європейської якості, присутні сьогодні на ринку.

VPS/VDS, хостинг Доступні VPS/VDS
2022-05-11   1021