943

Не шукайте вбудовану PHP функцію mb_ucfirst, напишіть свою

В попередньому огляді ми розглядали питання багатобайтових кодувань і опрацювання української мови засобами рядкових функцій mbstring в PHP. Я продублював повний список доступних «mb_» функцій і наголосив, що далеко не для всіх вбудованих однобайтових існує аналогічна мультибайтова «mb_» функція. Сьогодні ми напишемо аналог стандартної рядкової функції ucfirst.
2023-04-07
   1308

Рядкові PHP функції з префіксом «mb_» — що це і для чого?

Розповідаю про багатобайтове кодування, unicode і рядкові функції в мові програмування PHP. Чому strllen('Hello World') — Ok, а strllen('Привіт Світ') — не Ok! Про розширення mbstring і налаштування php.ini. А ще даю повний перелік існуючих PHP функцій «mb_» для роботи з мультибайтовим кодуванням. Зверніть увагу, далеко не всі аналоги класичних функцій доступні розробнику.
2023-04-05
   1501

Кодування вебсторінки UTF-8, Windows-1251 і KOI8, або чому я бачу абракадабру замість тексту

Виникли проблеми з некоректним відображенням вебсторінки? Замість тексту незрозуміла абракадабра? Скоріше за все автоматично було невірно визначено кодування. Кілька слів про UTF-8, Windows-1251 і KOI8. А ще про те, як виправити помилку й правильно відобразити контент, про розширення «Charset» для браузера Google Chrome, або куди зникли вбудовані опції.
2023-02-26
   660

Добірка українських SEO сервісів для оптимізації UA ресурсів — беклінки, статті, копірайтинг

І хоча ринок україномовного веб-конвенту давно пройшов стадію зародження та доволі стрімко розвивається, кількість таких сайтів та їх загальний відсоток в UA сегменті все ще не є визначальними. І тому постає логічне питання — а як сьогодні оптимізувати україномовні майданчики? Де шукати донори, замовити контент чи розмістити статтю? Про це і не тільки поговоримо далі ...
2023-02-07
   443

Типи посилань (dofollow, nofollow, redirect) і їх вплив на пошукову оптимізацію

Продовжуємо занурюватися у пошукову оптимізацію сайтів і розбиратися з базовими принципами. В минулому огляді ми познайомилися з анкорними та безанкорними лінками, а сьогодні поговоримо про dofollow, nofollow і редірект посилання. З'ясуємо, у чому їх принципова різниця, як оцінює різні типи пошуковик Google, та які саме лінки передають seo вагу, а які — ні.
2022-10-30