Ubuntu середовище для розробки: ISPConfig + PhpMyAdmin

В попередньому огляді ми інсталювали LEMP сервер в операційній системі Ubuntu. Цей допис є продовження та доповненням.

PhpMyAdmin — найпопулярніший веб-інтерфейс адміністрування СУБД. Інструмент настільки зручний та поширений, що став асоціативною частиною самої MySQL. Тож не будемо винаходити велосипед та шукати екзотичні рішення, а інсталюємо його на свій домашній веб-сервер. Спершу ніж перейти до інсталяції PhpMyAdmin, слід перевірити файл /etc/mysql/debian.cn, та вказати в ному root паролі, якщо цього не було ще зроблено раніше.

ubuntu debian.cnf file

Долучаємо актуальне джерело в репозиторій. Якщо цього не зробити, інсталюється не сама остання версія з поганою сумісністю з php8:
$ sudo add-apt-repository ppa:phpmyadmin/ppa
$ sudo apt-get update

Інсталяція PhpMyAdmin: $ apt-get install phpmyadmin. На запит, чи варто налаштувати сервер apache2/lighttpd, відповідаємо «No» (Esc). Адже ми використовуємо лише Nginx.

phpmyadmin reconfigure webserver

Далі нам запропонують створити базу даних для роботи і обслуговування утиліти, підтверджуємо дію — Yes. Ось і все, інсталяція завершена. Система встановила все необхідне в директорію /usr/share/phpmyadmin. Після інсталяції ISPConfig зайти в PhpMyAdmin можна буде за посиланням http://localhost:8081/phpmyadmin/.

phpmyadmin localhost link

ISPConfig. Чому я обрав цю веб-панель адміністрування сервера? Все дуже просто, ISPConfig — безкоштовне та виважене роками рішення для Linux серверів з підтримкою всіх необхідних функцій, постійними оновленнями і відмінною документацією. Я просто не бачу змісту використовувати щось платне для локального веб-сервера, якщо є такий чудовий та вільний продукт. Без зайвих компліментів пропоную перейти в тестовий режим на офіційному сайті та побачити все на власні очі — https://www.ispconfig.org/ispconfig/online-demo/.

Перш ніж приступити до інсталяції ISPConfig слід змінити налаштування shell. За замовчуванням працює dash, а нам потрібен bash. Виконуємо наступну команду $ sudo dpkg-reconfigure dash. У діалоговому вікні обираємо «No».

ubuntu reconfigure dash

Переходимо на офіційний сайт ISPConfig та завантажуємо останню версію панелі. Розпаковуємо архів та відкриваємо теку «install» в терміналі, а далі запускаємо php скрипт install.php командою $ php -q install.php

ispconfig installation config
Select language (en,de) [en]:
Залишаємо англійську
Installation mode (standard,expert) [standard]:
Влаштовує стандартний режим
Full qualified hostname (FQDN) of the server, eg server1.domain.tld [lemp]:
Ім'я сервера
MySQL server hostname [localhost]:
Сервер бази даних localhost
MySQL server port [3306]:
Порт за замовчуванням 3306
MySQL root username [root]:
Ім'я root користувача MySQL
MySQL root password []: qwerty
Гасло root користувача MySQL
MySQL database to create [dbispconfig]:
База даних ISPConfig, за замовчуванням dbispconfig
MySQL charset [utf8]:
Кодування за замовчуванням utf8, не змінюємо
ISPConfig Port [8080]:
Порт за замовчуванням 8080

Далі ISPConfig спробує самостійно налаштувати деякі попередньо встановлені сервіси. Не буде зайвим ще раз наголосити, я збираю пісочницю для розробки та налагодження своїх проектів. Вочевидь деякі служби (Postgrey, Postfix, Jailkit, pureftpd, MyDNS, MyDNS, Fail2ban ...) мені без потреби. Зрештою, як і непотрібний ssl для локальної пісочниці. Якщо даний гайд використовується для підняття робочого продакшн сервера, звісно все це треба заздалегідь інсталювати. Отже, продовжуємо наш діалог зі скриптом:

Admin password [*****]: мій пароль
Встановлюємо гасло адміністратора
Re-enter admin password []: мій пароль
Підтверджуємо гасло адміна
Do you want a secure (SSL) connection to the ISPConfig web interface (y,n) [n]:
Ні, SSL сертифікат мені не потрібен

На цьому основні налаштування закінчено. Будуть ще діалоги на кшталт «задати країну, штат, компанію» тощо — вказуємо на власний розсуд. Це чисто інформаційні дані, які жодним чином не впливають на роботу. URL-адреса доступу http://localhost:8080.

ispconfig

Дані доступу ті, що зазначили кроком вище. Тепер, коли у нас встановлені всі необхідні панелі, ми можемо створювати нових користувачів, лімітувати ресурси, додавати бази даних, налаштовувати Nginx і виконувати багато інших тривіальних задач через веб-інтерфейс. За підсумком двох гайдів наше середовище для розробки готове. І це не емулятор, а самий справжній LEMP сервер!

VPS/VDS, хостинг Доступні VPS/VDS
2022-04-28   738