Добірка українських хостинг провайдерів

Концепція віртуального хостингу (англ. shared hosting) полягає в спільному використанні апаратних та програмних ресурсів усіма користувачами сервера. На практиці кількість сайтів на потужних серверах може обчислюватися тисячами. Це найекономніше та водночас найпоширеніше місце притулку для більшості сайтів глобальної мережі. На цьому і обмежимося витримками з Вікіпедії. Адже усе це добре відомо вам і без мене. І єдине, що цікавить читача — вибір конкретного провайдера з поміж безкінечної пошукової видачі та реклами. Принаймні так каже моя аналітика пошукових запитів :)

Пам'ять RAM Тестовий Період Ціна* Промокод Огляд
HostPro 10-30 ГБ 512-1536 МБ 7 днів від 3,95$/місяць -10%
Ukraine 3-15 ГБ 512-1536 МБ 5 днів від 152₴/місяць
HOSTiQ 25-75 ГБ 1536-2560 МБ 30 днів від 180₴/місяць
CityHost 5-30 ГБ 512-1024 МБ 10 днів від 82₴/місяць -10%
UkrLine 5-450 ГБ 128-5120 МБ 7 днів від 0.85$/місяць
Nic.Ua 1-10 ГБ 128-512 МБ 10 днів від 142₴/місяць
Parkovka 0,5-10 ГБ 128 МБ відсутній від 46₴/місяць
S-Host 5-15 ГБ 512 МБ 7 днів від 55₴/місяць
BestHosting 7,5-120 ГБ 128-256 МБ 7 днів від 2,02$/місяць
HyperHost 1-15 ГБ 256-1024 МБ 7 днів від 40₴/місяць

Вище я представив свою добірку українських хостинг компаній. Це навіть не рейтинг, а власне добірка популярних та перевірених часом провайдерів. Місце в таблиці не визначає кращого чи гіршого. Усі вони гідні уваги та пропонують цікаві конфігурації. Адже хтось цінує надшвидкісний NVMe хостинг, а для когось найкращим буде тариф за 1$. Усіх провайдерів об’єднує приналежність до українського сегменту: дата-центри в нашій державі, україномовна підтримка, офіси в великих містах, багатоканальні телефонні лінії, обслуговування юридичних осіб тощо. У будь-якому випадку це все моя суб’єктивна думка, а не довідкова інформація. Я намагався виокремити найцікавіше з сотень існуючих варіантів.

Пам’ять. Перший параметр кожного тарифного плану — простір на диску, відведений під сайти клієнта. В таблиці він представлений діапазоном. Нижнє значення — обсяг пам’яті для найдешевшого тарифного плану, верхнє значення відповідає найдорожчому та найпотужнішому тарифу. Однак крім обсягу пам’яті слід звертати увагу також на тип накопичувача. Якщо вам якимось дивом вдалось знайти в 2022 році хостинг на жорстких дисках, оминайте такого провайдера. Сучасні сервери вже давно не комплектуються HDD. Це морально застарілий тип пам’яті, що буде на порядок сповільнювати роботу системи в цілому і вашого улюбленого ресурсу зокрема. Отже тільки SSD? Так, тільки SSD, але й тут є своє «але»! За типом інтерфейсу SSD накопичувачі можуть реалізовувати або SATAIII, або NVMe (PCIe) інтерфейс. У першому випадку зазвичай обмежуються просто надписом SSD, у другому ж випадку провайдер акцентує усюди де можливо, що використовуються надшвидкісні серверні NVMe накопичувачі. І це небезпідставно , адже сучасні SSD/NVMe диски дійсно можуть в кілька разів швидше працювати за класичні SSD/SATAIII.

RAM. Вона ж ОЗП або просто оперативна пам’ять доступна клієнтським скриптам. Це значення змінної php_memory_limit у файлі php.ini. Що буде, якщо не вистачить RAM? PHP видасть помилку «Fatal error: Allowed memory size of ... » . В принципі, деякі хостери йдуть на зустріч і підіймають це значення за потреби без зміни тарифного плану. І тут варто згадати концепцію віртуального хостингу, яку невипадково опубліковано на початку огляду. Усі ресурси сервера спільні. Один клієнт не може постійно гранично використовувати зазначений обсяг пам’яті. Адже по сусідству ще хостяться тисячі інших сайтів, що також потребують RAM. У випадку зловживання (інтенсивного використання великих обсягів оперативної пам’яті) навіть самий клієнтоорієнтований хостер буде змушений запропонувати окремий віртуальний сервер. До речі, це стосується і максимального споживання CPU. Граничні значення зазвичай коливаються від 3% до 10% CPU (залежить від тарифного плану, провайдера та апаратної складової).

Ціни та промокоди. Задля того, щоб задекларувати якомога нижчі ціни на свої послуги та підкреслити конкуренту перевагу, майже усі компанії використовують маркетинговий прийом — зазначають мінімальну ціну на тарифний план при умові довготермінової сплати (півроку, рік і більше). Простіше кажучи, ціни, приведені на сторінках сайтів у якості взірцевих, часто-густо значно нижчі за реальну щомісячну абонплату. Водночас майже усі хостери надають повноцінний тестовий період та гарантують повернення коштів за невикористані дні. Якщо є бажання суттєво зекономити на послугах хостингу, переконаєтесь, що він вам підходить, та сплатіть одразу за рік (до 40% економії). Принаймні саме так я оплачую свої віртуальні сервери (VPS). Ще одна можливість заощадити, використати промокод. За наявності я виставляю промокоди на сайті. Деякі з них діють на постійній основі, деякі обмежені конкретними датами. Клацніть на відповідний запис в таблиці, щоб ознайомитись з деталями акції та знижками на конкретні послуги.

Інші характеристики. Кожен хостинг провайдер намагається надати необхідний базовий стек технологій — кілька версій PHP на вибір, MySQL, ftp доступ, поштові сервери, основні веб-панелі адміністрування (phpMyAdmin, ISPconfig, plesk, cPanel, ISPManager) і так далі. Дешевші тарифи зазвичай накладають певні обмеження (ліміти). До прикладу, кількість сайтів, що обслуговує недорогий тариф, може обмежуватися лише одним доменом (не стосується піддоменів). Також не усі провайдери готові надавати shell/ssh доступ. Окремо слід згадати про трафік. Сьогодні моветоном вважається тарифікувати трафік, однак це не означає, що він справді безлімітний. Для пересічного сайту гранична планка просто недосяжна, тому й не акцентують увагу. Якщо ж у Вас дійсно навантажений ресурс (десятки тисяч відвідувачів щодня) чи власний файлообмінник, будьте готові до переїзду на віртуальний чи виділений сервер.

Основні моменти озвучено, тепер можна зробити змістовний вибір. Адже найкращий хостинг той, що найбільш підходить саме Вам!

2022-05-22   1226