Як долучити Google Диск в Ubuntu

Google Disk («Google Диск») — одне з найбільш поширених хмарних сховищ, що дозволяє безпечно та конфіденційно зберігати дані в хмарі. Тим самим забезпечуючи онлайн доступ до файлів з будь-якого пристрою власника. Хмарне сховище абсолютно безкоштовне для окремих/приватних користувачів в базовій версії. За замовчування доступно 15 ГБ пам’яті. Якщо цього недостатньо, завжди можна перейти на більш потужний платний тариф (від 100 ГБ і більше). Також є можливість скористатися безкоштовною пробною підпискою на місяць для будь-якого платного тарифу.

На відміну від тарифних пакетів в безкоштовній базовій версії Ви не зможете долучати інших користувачів, а також буде недоступна Google підтримка. Решта функціоналу не обмежується (завантаження файлів, зберігання без терміну, онлайн доступ для окремих користувачів, публічний відкритий доступ за посиланням тощо). Дані, що завантажуються у хмару, повністю конфіденційні та не використовуються алгоритмами Google для таргетингу.

Отже, долучаємо диск в файлову систему Ubuntu:

1. Відкриваємо налаштування системи та переходимо в закладку «Облікові записи в Інтернеті». У списку облікових записів обираємо «Google»

ubuntu google disk settings

2. Вводимо дані свого облікового запису (швидше за все спрацює двохетапна перевірка).

ubuntu google disk access

3. Додаток Gnome зробить запит на різного роду дії, підтверджуємо тільки «Файли» та закриваємо віконце.

ubuntu google disk permissions

Це все, хмарний диск долучено до системи. Як бачимо, він нічим не відрізняється від локальної теки, а всі дії над файлами ідентичні, як і в самій системі.

ubuntu google disk
2022-04-21   519