Вітаю, Друже. Сьогодні будемо балакати про USB пам’ять. Так, я знаю, що на дворі 2022 рік і вже давно вирує життя на хмарних сховищах. Ба більше, я сам недавно постив допис про Google Диск та його зручність у використанні. Проте ще й досі існує чимало запитів на USB накопичувачі. Ось мій кейс до прикладу: на кількох флешках закатані образи операційних систем (доволі часто доводиться лагодити лептопи друзям), ще дві мініатюрні USB катаються в автомагнітолах, і одна використовується у побуті. Але скільки б в мене їх не було, з часом вони розходяться — комусь дав послухати музику, діти взяли або колега попросив терміново ... Коротше кажучи, забагато флешок не буває :) Так ось, це той випадок, коли значно дешевше і вигідніше зробити замовлення на AliExpress. На що звернути увагу і як не переплачувати розкажу далі покроково.
Переходимо за посиланням вище на сайт AliExpress, у розділ USB накопичувачів. По замовчуванню китайський агрегатор відкриє версію для України (англійська мова, країна Україна, ціни у гривні). Важливо! Не перемикайте мову на російську, інакше вас перекине на заблокований в Україні російський RU домен, який не має жодного відношення до нашої країни, а орієнтований лише на РФ.
Відмічаємо опцію «Free Shipping». Тобто залишаємо тільки пропозиції з безкоштовною доставкою. Це дуже важливо, адже наша мета — економія, а не додаткові витрати на доставку. Чесно кажучи, будь-який дріб’язок з AliExpress вигідно купувати лише при умові безкоштовної доставки. Відкриється доволі багатий список пропозицій від різних продавців, відсортований за рейтингом. Я не буду акцентувати увагу на кольорі та форм-факторі, а коротко пробіжуся лише по технічним характеристикам, які дійсно важливі.
USB стандарт. На сьогоднішній день найновішим стандартом підключення є USB 3.0. Реалізовано в 2008 році, як більш продуктивну версію, що прийшла на заміну USB 2.0. На відміну від попередника USB 3.0 працює у режимі повного дуплекса та витримує силу струму в 900 мА, тоді як максимальна сила струму для USB 2.0 лише 500 мА. В теорії USB 3.0 може працювати на порядок швидше. На практиці я рекомендую окремо перевіряти характеристики швидкодії обраного накопичувача, а не просто покладатися на надпис «USB 3.0». До речі, конектори USB 3.0 прийнято маркувати синім кольором, USB 2.0 — чорним. Підсумуємо, з поміж трьох доступних стандартів (USB 3.0/2.0/1.1) обираємо USB 3.0.
Інтерфейс підключення (USB-type). Найпоширеніші USB типи: Type-A, Type-B/Micro-B і Type-C.
Якщо цільове призначення лептопи, персональні комп’ютери, автомагнітоли, звісно ж треба обирати класичний USB роз’єм типу A. Але іноді виникає потреба підключити пам’ять до планшету чи до сучасного смартфону. Саме для цього деякі девайси облаштовуються додатковим роз’ємом Type-C (зазвичай з протилежного боку флешки).
Обсяг пам’яті (Capacity). І хоча в фільтрах пошуку AliExpress можна встановити мінімальний обсяг пам’яті в 4 ГБ, більшість сучасних USB 3.0 драйверів все ж таки стартують від 8 ГБ, а то і вище. Не поспішайте одразу замовляти мінімальний обсяг пам’яті, часто-густо різниця цін між 8, 16, 32 ГБ мінімальна, а в деяких продавців відсутня зовсім.
Шифрування (Encryption). Важливо розуміти, мова йде сугубо про апаратне шифрування драйверу. Ми зараз не говоримо про софт а-ля ,TrueCrypt, BitLocker чи про GPG шифрування даних. Що це означає? Це означає, що на платі розміщений окремий чіп, відповідальний за криптування усього масиву інформації (чіп вже включає власний генератор випадкових чисел та ключі шифрування). Звісно ж апаратне шифрування це більш надійний спосіб захисту USB пам’яті. Такі накопичувачі не відрізняються якось зовні чи ціною.
Бонус. Усім новим покупцям Aliexpress пропонує вітальний промокод, це дозволить суттєво зекономити на першому замовлені. Деякі продавці також знижують ціну при умові оплати кількох позицій одночасно (оптові знижки). У будь-якому випадку замовлення з Aliexpress — це не тільки великий вибір свіжої та сучасної USB пам’яті, але й значна економія коштів. Вдалих покупок та безперебійних років експлуатації.