Біржі посилань і статей, орієнтовані на Україну

Тип Копірайтинг Рецензія Сайт
Collaborator Біржа статей Читати
PRposting Біржа статей Читати
Referr Крауд-посилання Читати

На жаль, але «білих» потужних українських чи хоча б орієнтованих на Україну бірж статей та посилань не так вже й багато. Я маю на увазі не seo студії і не сайти-візитівки, що тишком-нишком заробляють крауд-маркетингом, а власне повноцінні платформи з величезним охопленням україномовних майданчиків, послугами копірайтингу, нейтівною підтримкою, роботою з фоп-ами/юридичними особами, розрахунками в національній валюті тощо. Якщо є чим доповнити добірку — пишіть, і я з задоволенням оновлю список.

Collaborator

Найпотужніша на сьогоднішній день українська біржа прямої реклами, що пропонує понад 14 тисяч майданчиків для розміщення статей та вічних посилань, включаючи послуги копірайтингу і рекламу у Telegram каналах.

Очима seo фахівця

На вибір рекламодавця розміщення власних чи авторських статей на ретельно відібраних і відсортованих тематичних сайтах. Рекламний пост включає одне чи кілька dofollof/nofollow посилань. Лінки можуть бути як анкорними, так і безанкорними, строгої відповідності чи в довільній формі (дозволяється відміняти текст анкора). Якщо вас цікавить тільки dofollow посилання (nofollow коштуватимуть дешевше), слід відмітити опцію у фільтрах пошуку.

Вперше чуєш про dofollow і nofollow, забув що таке анкорні та безанкорні посилання? Можна дізнатись тут і ось тут!

Відверто кажучи, Collaborator пропонує дуже потужний набір інструментів підбору донорів, і новачку навіть може здатись такий інтерфейс на перший погляд перевантаженим чи надлишковим. Більше 40 показників, що дозволяють відсіяти та відібрати найкращі пропозиції. Звісно ж, я не буду перелічувати усі параметри (дивись скріншот далі), скажу лише наступне: перший блок — це базова фільтрація (вибір країни, мови, доменних зон, відвідуваність сайту, діапазон цін тощо); другий блок — seo показники майданчика-донора, що здебільшого ґрунтуються на базі потужної аналітики Ahrefs (кажуть, що павуки та сканери Ahrefs поступаються лише Google).

Colloborator: базовий фільтр Colloborator: траст фільтр Colloborator: індекс фільтр

Відфільтрувати можна за кількістю зовнішніх посилань, ефективністю індексування, пошуковим трастом сайту, за базою ключових слів і таке інше. Присутня система оцінювання виконаних робіт (рейтинг), відгуки про виконавця, середній час опрацювання завдання, форми листування і механізми ручного чи автоматичного розірвання угоди. Оскільки мова зайшла про гарантії та угоди, відзначу — усі публікації безкоштовно застраховані на термін три місяці. За додаткову оплату у розмірі 10% від вартості стаття страхується на один рік. Окрім загального функціоналу на запит рекламодавця можуть бути відкриті додаткові можливості. В основному це стосується управлінських кабінетів для менеджменту власних колективів і обслуговування великої кількості клієнтів.

Очима вебмайстра

Партнерська програма пропонує вебмайстру заробіток на власних сайтах засобами розміщення платних статей та надання послуг копірайтера. Простіше кажучи, ви публікуєте в себе на сайті вже готовий гостьовий пост або самостійно пишете текст. В останньому випадку заробіток зростає, адже рахунок включає не тільки оплату за розміщення статті, але й послуги копірайтингу. Важливо, займатися лише копірайтингом (написанням текстів без розміщення на власних майданчиках) не можна! Ціни визначаєте самостійно, партнерка жодним чином не нав'язує цінову політику. Проте необхідно триматися «золотої середини», так би мовити звірятися з конкурентами, щоб мати достатньо замовлень і не працювати задешево. З точки зору бізнес моделі Collaborator не є звичною CPA мережею, в котрій вебмайстер/арбітражник не контактує безпосередньо з замовником, а лише забезпечує трафік та генерує ліди. Тут діє концепція «замовник-виконавець», що передбачає прямі контакти та взаємодію. Кожен виконавець має репутацію, характеризується швидкістю виконання завдань, наявністю схвальних відгуків тощо. І все це, звісно ж, впливає на кількість замовлень. А ось конкурентну ціну формує власне сайт-донор, а саме: пошуковий траст, відвідуваність, наявність мобільної версії, кількість зовнішніх посилань, присутність ssl сертифікату тощо. Як правило, розміщення seo статей вимагає лише унікальності контенту і наявності в ньому прямих dofollow/nofollow посилань (тип посилання суворо обумовлено в завдані, redirect лінки сервіс не визнає). Якщо мова йде про PR публікацію, потрібно буде глибше зануритись в тему і написати щось цікаве. Це може бути і рецензія, і змістовний огляд на певну продукцію або просто розгорнутий схвальний відгук чи висвітлення бренду.

Модерація

Перш за все мережу цікавлять «живі» сайти з реальною аудиторією та пошуковим трастом. Запрошують до співпраці ресурси з щомісячною відвідуваністю понад 5000 користувачів і вище. Для певних рідкісних та специфічних категорії планка нижча. У будь-якому випадку усі сайти проходять ручну модерацію, а кінцеве рішення приймає жива людина, оцінюючи сукупність різних факторів. Важливо відзначити, ряд рекламних кампанії належать до «особливої кагорти» (азартні ігри, ставки на спорт, мфо, дейтінг, беттінг і тому подібне). Вебмайстер може заборонити співпрацю з такими ресурсами чи встановити вищу ціну публікації. Так чи інакше, але Collaborator ретельно перевіряє рекламодавців на наявність дозвільних документів і легальність надання послуг. Кінцеве рішення, співпрацювати з ними чи ні, залишається за Вами.

Бухгалтерія

Комісія системи для власника майданчик (15%) вираховується з вартості виконаного замовлення. Встановлено символічний розмір мінімальної виплати — одна гривня. Для рекламодавця також існує певна комісії, котру він оплачує під час поповнення рахунку (розмір комісії залежить від способу поповнення). Робота з ФОП-ами і Юр. особами відбувається без жодних додаткових комісій та нарахувань. Мережа працює з банківськими картами і системами електронних грошей (PayPal, PayOneer ...).

PRposting

Потужна міжнародна платформа пошукового просування сайтів статтями, що охоплює понад 170 країн, включаючи Україну і пропонує більше 40 тисяч майданчиків для публікацій. У якості рекламних статей можуть бути seo публікації з прямими dofollow чи nofollow посиланнями, гостьовий постінг у блогах, PR матеріали або ж прихований маркетинг. Платформа пропонує україномовну підтримку/інтерфейс, розрахунки у гривнях та саме головне — величезну добірку ua донорів з можливість постити український контент.

Рекламодавцю

Концептуально PRposting схожий з сервісом Collaborator. По суті ви розміщуєте ті ж самі гостьові пости або PR статті. Однак є одна суттєва відмінність. Саму статтю не можна замовити безпосередньо у власника майданчика. Вебмайстер не виступає у ролі копірайтера чи виконавцем завдання, як це заведено у конкурентів. Рекламодавець самостійно пише матеріал або замовляє його в PRposting. Доданий матеріал повинен спершу пройти модерацію і лише тоді буде допущений до розміщення. Гадаю не слід й казати, що seo статті вимагають унікальний текст, інакше вони не пройдуть перевірку, та й seo ефект від копіпасту буде мінімальний, навіть якщо текст пропустять і така сторінка проіндексується. Відверто кажучи, механізм запропонований Collaborator мені видався зручніше, тоді як самостійне написання статей займає чимало часу, а замовлення готових матеріалів на стороні PRposting коштує недешево.

Підбір майданчиків відбувається завдяки широкому фільтру налаштувань. Умовно фільтр можна розбити на два блока — загальні налаштування та seo параметри донорів (дивись скріншот далі). З загальних параметрів нас цікавлять в першу чергу два поля: країна — Україна і мова — українська. Далі обираємо найбільш відповідні категорії для релевантного розміщення статей. Щодо seo блоку — це фільтрація за параметрами сервісу Ahrefs (трафік, кількість беклінків, траст тощо). Чим вищу планку задамо — тим дорожче коштуватиме публікація. Якщо залишити лише україномовні майданчики та українські домени, PRposting запропонує понад тисячу майданчиків з ціною від кількасот гривень до «дуже дорого» :)

PRposting: базовий фільтр PRposting: українські майданчики

Вебмайстру

Кожен власник сайту може подати заявку на долучення ресурсу в систему PRposting. Єдиного критерію, як то відвідуваність, траст чи вік — нема. Усі джерела проходять перевірку модератором, і кожне рішення приймається індивідуально (перевірять адаптивність, заспамленість, звернуть увагу на наявність ssl сертифікату, швидкість завантаження, Ahref профіль і таке інше). Щоб долучитись до системи, слід заповнити простеньку форму за посиланням https://prposting.com/uk/join

Як бачимо, окрім загальної інформації та ціни, власник майданчика повинен зазначити кілька специфічних пунктів:

  • Чи підтримуєте публікації типу iGaming (казино/ставки на спорт тощо)? Якщо так, то вкажіть окрему ціну.
  • Тип посилань (dofollow або nofollow).
  • Максимальна кількість посилань в статті (від 1 до 6).
  • Анонс на головній сторінці (тобто наявність прямого посилання на рекламну статтю певний час).
  • PR позначка — маркування матеріалів, як рекламних. Якщо ви готові розміщати нетематичні статті, раджу все ж таки маркувати їх.

Ретельно дослідіть базу існуючих сайтів (конкурентів), щоб реально оцінити свій і встановити адекватну ціну.

Розрахунки

Усі статті автоматично застраховані на три місяці. За додаткову оплату можна зареєструвати ще на рік. При поповненні балансу жодної додаткової комісії не сплачується, лише ті, що визначає платіжна система. Для України найбільш вигідний спосіб завести кошти на баланс — оплата через Приват24. Мінімальний розмір становить лише 100 гривень. Але також можете використати будь-яку іншу гривневу чи валютну карту. З популярного можна згадати про PayPal. Підтримується робота з ФОП-ами і юридичними особами.

Referr

Крауд-маркетинговий сервіс для безпечного нарощування лінкової маси, просування в пошукових системах та для залучення цільової аудиторії на сайт. З перших слів стає очевидно, Referr взагалі не є класичною біржею статей, а реалізує новомодну концепцію крауд-маркетингу. Що це таке? Це розміщення посилань і відгуків в коментарях, спільнотах, в різноманітних групах, на форумах тощо. Таким чином нарощується кількість природних посилань і одночасна створюється ефект зацікавленості послугою/продуктом, покращується імідж, відбувається обережне маніпулювання чи просто збільшується цитування. Простіше кажучи крауд-маркетинг — це одночасно пошукова оптимізація та популяризація ресурсу (стаття, послуга, товар).

Як це працює

Самостійний підбір майданчиків. Користувач обирає з поміж п'яти тисяч сайтів релевантні ресурси для розміщення крауд-лінків. Звісно ж, домени приховані, проте відкрита уся аналітика (аудиторія, відвідуваність, траст, seo ...). Чесно кажучи, деякі популярні соціальні мережі та портали можна впізнати навіть без домена (той же Facebook чи пошукові сервіси). Здебільшого пропонують nofollow посилання, рідше — dofollow, дуже багато redirect лінків. З огляду на seo ефект я б не радив зловживати останніми, краще взагалі відмовитись від них. Referr доволі якісно каталогізував донори за тематиками, мовою, типом майданчика (коментарі, соціальні мережі, сервіси-роботи). Також можна задати вибірку за типом посилання, діапазоном цін і якісними характеристиками.

Referr: базовий фільтр

Пакетне розміщення. Цей тип розміщення передбачає пакетну закупівлю лінків. Залежно від кількості посилань, їх типу, країни й інших параметрів варіюється і ціна. Найдешевший seo-пакет (Україна) на момент огляду коштує 4800 гривень. Включає 75 посилань, 41% з котрих — dofollow. У якості донорів виступають профілі соціальних мереж, локальні каталоги, сервіси пошуку роботи.

Referr: пакети
2023-02-07   711