Колись давно проблема некоректного відтворення вебсторінок була доволі поширеною. Відвідувачі часто бачили перед очима щось незрозуміле, абракадабру замість тексту. Річ у тім, що не завжди вебмайстри та розробники сайтів дотримувалися єдиного стандарту кодування UTF-8, як це заведено сьогодні. Багато старих ресурсів (скриптів, форумів, порталів) ще й досі зберігають і виводять текст в кодуванні Windows-1251 чи KOI8. Звісно ж, нічого страшного в цьому нема, і кожен сучасний браузер без жодних проблем автоматично визначає й правильно відтворює контент у будь-якому кодуванні, але є одне «але»! Усі заголовки (header-и) в HTTP запиті повинні вірно вказувати кодування, як і саме значення <meta charset="...">
у коді HTML сторінки. На жаль, це не завжди так, і як результат бачимо щось на кшталт такого:
В перехідний час, коли в мережі гуляло одночасно кілька популярних кодувань, примусово змінити тип кодування сторінки можна було інструментами самого браузера, обравши відповідний пункт в меню. З часом відбувся масовий перехід на UTF-8, самописних рішень та скриптів стало менше, і проблем втратила масовий характер, тож опцію вилучили майже усі оглядачі, залишивши процес визначення кодування лише на відкуп браузеру. Google Chrome також відмовився від ручного встановлення кодування, починаючи з 55-версії. Щоб виконати таку маніпуляцію, нам знадобиться спеціальне розширення. Насправді їх є кілька, але найпопулярніше «Charset». Заходимо у магазин розширень https://chrome.google.com/webstore/category/extensions?hl=uk і вбиваємо в пошук «Charset», після чого долучаємо розширення.
Ось і все, для зміни кодування відкрийте web-ресурс, що некоректно відображається, і встановіть вірне кодування через плагін «Charset», як це показано на скріншоті нижче.