Нещодавно я робив огляд на броньований смартфон Hotwav W10 Pro від відомого в Китаї та маловідомого в Україні бренду Hotwav. Не знаю, чи то дійсно люди почали більше цінувати брутальні телефони, чи просто важка ситуація в енергосистемі викликали підвищений інтерес до високо автономних гаджетів, але попередній огляд отримав сильний зворотній зв'язок. Серед іншого читачі запитували про щось схоже за характеристиками серед планшетів. На жаль, на полицях наших крамниць вибір або відсутній зовсім, або зводиться в кращому випадку до якоїсь однієї минулорічної моделі за неадекватну ціну. Тоді як Aliexpress пропонує чимало брутальних планшетів різного цінового сегменту. По мірі можливості я буду публікувати коротенькі огляди на найцікавіші з них. Добірку розпочнемо з таблетки Hotwav R6 Pro.
Не будемо забігати наперед, а оцінимо лише технічні характеристики. Перед нами добротний середняк на сучасному восьмиядерному процесорі MediaTek P60 (це не слабенький A22 і навіть не його нащадок P22, а доволі шустрий CPU, якому позаздрять конкуренти в цьому класі). Вісім гігабайт оперативної пам'яті також більш ніж достатньо, і навряд чи ви колись відчуєте її нестачу. Відеочіп дозволяє без жодних проблем запускати більшість того, що пропонує Google Play. Важчі ігри (різноманітні гонки, стрілялки) йтимуть на середніх налаштуваннях. Але слід розуміти, що Hotwav R6 Pro — це не геймерський планшет, тож не варто завищувати сподівання. Що відверто розчарувало — дисплей! І справа не в яскравості (з яскравістю все Ok) чи в ISP матриці, як такій. Не виправдала сподівання роздільна здатність. Будемо відверті, «HD+» для десятидюймового планшету — замало. Як би йому пасував «Full HD» :), По фото та відео нарікань нема, 16-мегапіксельні камери чесно відпрацьовують заявлені характеристики. Відеозйомка в режимі 1920x1080 пікселів (30 кадрів/сек.) без стабілізації.
Стандарти захисту відповідають спеціалізованим надміцним гаджетам. Планшет не боїться занурення в воду, ударів, бруду/пилу та сурових умов експлуатації. Бампер трішки виступає над дисплеєм, захищаючи його, а фронтальна камера навмисно втоплена у корпус. Як стверджує виробник, міцний ABS пластик не тріскає від випадкових ударів і навіть витримує падіння з висоти один метр. В мережі вже достатньо користувацьких відео по зануренню Hotwav R6 Pro у прісну і в солону воду, що на практиці доводить сертифікацію IP68. Щодо акумуляторної батареї, 15600 мАг — це доволі значний обсяг, який забезпечує тривалий час роботи. Однак ємнісна батарея позначилась і на загальній вазі планшету (майже один кілограм). Звісно не обійшлось і без маркетингу. Виробник заявляє про 18 годин перегляду відео на одному заряді. Можливо для офлайн перегляду з середньою яскравість дисплея такі цифри можна і досягнути. На практиці безперервний перегляд в онлайн режимі YouTube високої якості з максимальними налаштуваннями яскравості висаджує батарею орієнтовно за десять годин (і це також дуже багато). А щодо тестування часу роботу у режимі гри, не бачу змісту. Це як міряти середню температуру у лікарні. З доповнень можна відзначити ремінець для кріплення (входить в базовий комплектацію).
Підсумовуючи все вищесказане, Hotwav W10 Pro чудово підійде для туризму, екстремальних умов використання, для професійних діагностів (наприклад, робота у автосервісі) та й взагалі виявиться приємним придбанням для поціновувачів брутальних надміцних гаджетів. А щодо автономії, у сьогоднішній важкий час — це просто знахідка для кожного українця.