ТОП найдешевших та абсолютно виправданих Wi-Fi маршрутизаторів ціною до 20 доларів

Вітаю, Друзі. Раніше ми вже розбирали питання вибору роутера для квартири в бюджетному сегменті. Доволі лаконічно розклали усе по полицям — розглянули стандарти зв’язку, діапазони частот, швидкості WAN/LAN/Wi-Fi та інші технічні характеристики. Кому цікаво, можна ознайомитись тут. Проте аналіз трафіку попередньої статті показав, що більшість відвідувачів цікавлять, ну зовсім недорогі моделі маршрутизаторів і звісно з хорошими відгуками :). Що ж, ви просили, я зробив. Представляю власний рейтинг самих дешевших, в хорошому сенсі слова, технічно не застарілих роутерів, що присутні на ринку України. В добірку увійшли тільки перевірені гаджети, хіти продаж. Часто виробники пропонують одразу кілька достойних девайсів в низькому діапазоні, з поміж них я обирав лише одну — більш популярну та більш доступну модель. Добірка відсортована за зростанням цін (від дешевших до дорожчих).

WAN LAN WI-FI Стандарт 2,4 ГГц 5 ГГц Ціна Огляд
Tenda N301 Ethernet 100 Мбіт/с 3 x 100 Мбіт/с 300 Мбіт/с 802.11n ≈15$ Переглянути
Huawei WS318N Ethernet 100 Мбіт/с 2 x 100 Мбіт/с 300 Мбіт/с 802.11n ≈17$ Переглянути
  Netis N4   Ethernet 100 Мбіт/с 2 x 100 Мбіт/с 1167 Мбіт/с 802.11ac ≈18$ Переглянути
Xiaomi Mi WiFi Router 4C Ethernet 100 Мбіт/с 2 x 100 Мбіт/с 300 Мбіт/с 802.11n ≈20$ Переглянути
MikroTik hAP Lite Classic Ethernet 100 Мбіт/с 4 x 100 Мбіт/с 300 Мбіт/с 802.11n ≈20$ Переглянути
Tenda N301

Tenda N301. Найдоступніший в рейтингу і дуже простий у налаштуваннях маршрутизатор для квартир та невеликих приміщень. Підтримує сучасний стандарт зв’язку 802.11n зі зворотною сумісністю 802.11b/g/a. Як і усі бюджетні моделі, N301 являється однодіапазонним роутером, що працює лише на частоті 2,4 ГГц. Оснащений двома незмінними Wi-Fi антенами потужністю 5dBi кожна, чого цілком достатньо для більшості квартир. На задній панелі знаходиться стандартний порт підключення WAN Ethernet 100 Мбіт/с і три LAN виходи. Під капотом MIPS процесор частотою 300 МГц та 16 МБ оперативної пам’яті. Чи багато це? Скажімо так, цих потужностей вистачає, щоб стабільно та без зависань одночасно опрацьовувати орієнтовно 5 підключень. Подальше зростання кількості активних клієнтів можливе, проте маршрутизатор працюватиме важче. З поміж загальних опцій та технічних характеристик можна відмітити кілька найцікавіших: батьківський контроль, підміна власної та обмеження клієнтських MAC адрес, миттєвий WPS вмикач для створення захищеного підключення, робота в режимі WISP (боротьба зі сліпими зонами в помешканні).

Huawei WS318n

Huawei WS318N. Як бачимо з таблиці, це схожий за характеристиками з Tenda N301 маршрутизатор. Працює на частоті 2,4 ГГц, стандарт зв’язку — Wi-Fi4 (802.11n). Прийнятний для бюджетних моделей WAN Ethernet зі швидкістю 100 Мбіт/c та роз’ємом підключення RJ-45. І лише два вихідних LAN порти (також по 100 Мбіт/c кожен). Виробник вважає, що цього достатньо для домашнього маршрутизатора. Апаратне забезпечення дещо сильніше, ніж у попередника: процесор RealTek з частотою 600 МГц і 64 МБ оперативної пам’яті. Доволі непогано, як для недорогого сегменту. Алгоритм LDPC мав би допомагати двом зовнішнім антенам краще долати стіни та завади, але не слід чекати чогось фантастичного від LDPC. Незмінні антени потужністю 5 dBi кожна не розраховані на товсті стіни чи великі площі покриття. Це класичний квартирний маршрутизатор для одно-трикімнатних квартир. Усі налаштування можна здійснити зі смартфона, зісканувавши QR код в інструкції. Не буду перелічувати технічні налаштування, воно доволі типові. А ось що мене приємно здивувало, це функція «Link+». Дуже легко долучити другий роутер та розширити зону покриття (актуально для сліпих зон та великих помешкань).

Netis N4

Netis N4. Відомий китайський виробник Netis пропонує чимало бюджетних маршрутизаторів N-серії зі схожими характеристиками та плюс-мінус однаковою ціною. Не поспішайте купувати перший-ліпший — «wf2419e» чи «MW5230». Це хороші моделі з позитивними відгуками, але є дещо краще :). Справжній дводіапазонний роутер Netis N4 за халявною ціною! За мінімальний прайс ми маємо підтримку двох діапазонів — 2,4 ГГц і 5 ГГц (менше завад та більш стабільна робота без постійного пошуку вільної смуги). Стандарти зв’язку Wi-Fi 4 (802.11n) та Wi-Fi 5 (802.11ac) з максимальною теоретичною швидкістю Wi-Fi — 1167 Мбіт/с (300 Мбіт/с та 867 Мбіт/с для 2,4 ГГц та 5 ГГц відповідно). А ось порт WAN-Ethernet стандартний — 100 Мбіт/сек. Кілька слів про залізо: дві стаціонарні антени з коефіцієнтом підсилення 5 dBi кожна, процесор Realtek RTL8197FNT на базі MIPS 24Kc з тактовою частотою 600 МГц та DDR пам’ять розміром 64 МБ. Це досить багато для свого класу. До прикладу, популярна Tenda N301 має лише 16 МБ та менш продуктивний процесор з частотою 300 МГц, проте відмінно справляється зі своїми задачами.

Xiaomi Mi WiFi Router 4C

Xiaomi Mi WiFi Router 4C. Якщо вірити офіційним слоганам Xiaomi, саме ця модель реалізує оптимальне рішення для домашньої мережі (мінімальна ціна/висока якість). Основна родзинка маршрутизатора — покращена зона покриття. Це не означає, що він замінить дорогу багатокомпонентну меш-систему, але на фоні своїх конкурентів роутер дійсно вирізняється покращеною потужністю. Xiaomi Mi WiFi Router 4C оснащений чотирма зовнішніми антенами з коефіцієнтом підсилення 5 dBi кожна. Оперативної пам’яті у розмірі 64 МБ та двоядерного процесора вистачає для нормального функціювання до тридцяти підключень одночасно (мова йде не про ліміти чи теоретично максимальні цифри, а про практичне застосування). Як і більшість бюджетних виробів — це однодіапазонний пристрій, що працює на частоті 2,4 ГГц та підтримує стандарт 802.11b/g/n. WAN-Eternet — 100 Мбіт/сек та два такі ж LAN порти. Як бачимо, доволі типова конфігурація. Програмне забезпечення дозволяє гнучко відфільтрувати чи обмежити підключення, блокувати небажані девайси, лімітувати швидкість, забороняти MAC адреси тощо. Також є можливість інсталювати спеціальний додаток на свій смартфон для онлайн моніторингу та керування мережею. З мінусів я б відзначив неможливість використовувати роутер у режимі репітера.

MikroTik hAP Lite Classic

MikroTik hAP Lite Classic. У ніші найдешевших маршрутизаторів виробник MikroTik пропонує одразу дві моделі— «Mini» і «Lite Classic». Я знаю, що багатьом подобається міні версія, і вона дешевша за старшого брата. Однак я не включив її у рейтинг. Чому? MikroTik Mini, ну дуже мінімалістичний роутер. Будьмо відверті, він програє конкуренцію більш дешевшим Huawei WS318N і Tenda N300. А ось MikroTik hAP Lite Classic видався доволі цікавим маршрутизатором. Ні, він не здивує Wi-Fi складовою. Тут все, як і у всіх — 802.11b/g/a, Wi-Fi 4 (802.11n), робота в єдиному діапазоні 2,4 ГГц, WAN 100 Мбіт/c тощо. Та й вбудована антена з підсилювачем 1.5 dBi буде роздавати слабше, ніж кілька зовнішніх по 5 dBi. То чим же він завоював свою популярність і тисячі схвальних відгуків? Хорошим апаратним начинням за скромну ціну: процесор Atheros QCA9531-BL3A-R-650 МГц, 32 МБ RAM, чотири LAN порти. І все це працює під керуванням операційної системи RouterOS 4. MikroTik часто беруть для побудови мережі в невеликому офісі, для налаштування відеоспостереження. Є зміст обирати цю модель, якщо передбачається певна кількість LAN-Ethernet споживачів. Наприклад, я завжди намагаюся під’єднати TV через патч-корд або окрему лінію. Це стосується й ігрових та офісних персональних комп’ютерів. А Wi-Fi мережа залишається для обслуговування смартфонів, планшетів, лептопів ... Такий підхід забезпечує максимальну продуктивність. І саме таку концепцію сповідує маршрутизатор MikroTik hAP Lite Classic — максимум «важких» LAN підключень, а все решта під Wi-Fi.

Роутери зі знижкою Роутери з Aliexpress
2022-06-09   675