500

Не шукайте вбудовану PHP функцію mb_ucfirst, напишіть свою

В попередньому огляді ми розглядали питання багатобайтових кодувань і опрацювання української мови засобами рядкових функцій mbstring в PHP. Я продублював повний список доступних «mb_» функцій і наголосив, що далеко не для всіх вбудованих однобайтових існує аналогічна мультибайтова «mb_» функція. Сьогодні ми напишемо аналог стандартної рядкової функції ucfirst.
2023-04-07
   479

Рядкові PHP функції з префіксом «mb_» — що це і для чого?

Розповідаю про багатобайтове кодування, unicode і рядкові функції в мові програмування PHP. Чому strllen('Hello World') — Ok, а strllen('Привіт Світ') — не Ok! Про розширення mbstring і налаштування php.ini. А ще даю повний перелік існуючих PHP функцій «mb_» для роботи з мультибайтовим кодуванням. Зверніть увагу, далеко не всі аналоги класичних функцій доступні розробнику.
2023-04-05
   857

Кодування вебсторінки UTF-8, Windows-1251 і KOI8, або чому я бачу абракадабру замість тексту

Виникли проблеми з некоректним відображенням вебсторінки? Замість тексту незрозуміла абракадабра? Скоріше за все автоматично було невірно визначено кодування. Кілька слів про UTF-8, Windows-1251 і KOI8. А ще про те, як виправити помилку й правильно відобразити контент, про розширення «Charset» для браузера Google Chrome, або куди зникли вбудовані опції.
2023-02-26
   856

Інсталяція оглядача Google Chrome в операційній системі Ubuntu та способи оновлення браузера

Розповідаю, як встановити найпопулярніший браузер Google Chrome в системі Ubuntu без зайвих рухів та маніпуляцій з репозиторієм. Також піднімемо питання своєчасного оновлення програмного забезпечення в цілому та Google Chrome зокрема. Як оновити софт на вимогу користувача через застосунок «Оновлення Програм» або примусово засобами терміналу.
2023-02-25
   727

Диспетчер пристроїв в Ubuntu чи набір консольних команд, щоб дізнатись все про залізо

Арістотель стверджував: «звичка — то друга натура». І вкотре я переконуюсь у цій простій істині. Windows користувачі, що лише починають освоювати Linux системи, постійно шукають схожість та аналогії, вперто не бажають використовувати термінал, чіпляючись за GUI (графічний інтерфейс). Ну що ж, допоможемо новачкам :). А для тих, хто хоче заглянути під капот, даю готовий список консольних команд.